Golija 2012

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Golija 2012

Postod vlay » Pon Sep 10, 2012 11:48 am

Doslo vreme da se okaci jedno dobro zezanje koje se desilo ovog leta na planini zvanoj Golija.
Naime, nesto ranije me je Stepen Wolf obavestio da je saznao od svojih prijatelja da i ove godine izvidjaci iz Kragujevca organizuju letnji tabor na na Goliji i da bi mogli i mi da se malo promuvamo i doprinesemo koliko mozemo.Kako je “Tesko zabi u vodu skociti”, posle dubokog razmisljanja u trajanju od 0,5 sekundi
pade dogovor I zezanje je moglo da pocne.
U petak, 28 avgusta, Majstor Rista, Vladan i moja malenkost se potrpase u kola i krenusmo put Golije.Stepski je krenuo ranije, jer je jezdio motorom, a kako je vodio sina sobom morao je da pravi cesce pauze.Uglavnom, idealno smo se natempirali i maltene u isto vreme se popeli na planinu.Kako put nije naivan, lepih 5-6 sati, vec je pao duboki mrak, pa smo dizanje satora i skupljanje drva izveli pod lampama.I tako uz vatru ispratismo taj prvi dan...

Slika

Kamp mesto je fenomenalno izabrano, a kamp za decu i matore deli potok po kome su svi gacali,prali se,hladili pica...U samoj neposrednoj blizini se nalazi izvor od koga je crevima sprovedena pijaca voda, a tu se nalazi i njihov dom za spremanje hrane sa manjom trpezarijom u slucaju kise.Fenomenalno odradjeno, a pritom ni za milimetar poremecena priroda.

Slika
Slika
Slika
Slika

Nakon rezgledanja okoline krenuli smo u jednu malu dvosatnu setnju cisto da omirisemo situaciju.Cim smo zagazili u sumu krenuli smo da se spoticemo o maline, borovnice, divlji lesnik, sljive i ostalo povrce.Ljudi, toga ima na tone!Opsti zakljucak je bio da ko krene da survivalise na Goliji i umre od gladi i zedji na toj planini treba da dobije cuvenu Darvinovu nagradu za najgluplju smrt u istoriji.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Za nas merkcraftlije nema zime i nakon surove borbe za zivot, prsa u prsa sa Prirodom, zavrsismo u lokalnoj kafani gde smo proslavili jos jedno uspesno cupanje iz ralja smrti.Tu smo se snadbeli vatrenom vodom za vecernje spustanje temperature i lagani merak uz vatru i zuborenje potoka.

Slika
Slika

Zadnjeg dana ( Rista, Vladan i ja smo morali da se vratimo dok je Stepski ostao ) resili smo da vidimo vodopade Izdubre i uopste taj deo planine.Prilaz do tamo, a pogotovo povratak nisu bili tako jednostavni, ali smo bili nagradjeni prizorom iz bajke.Fenomenalna, netaknuta priroda nas je naterala da tamo ostanemo sat vremena izlezavajuci se i upraznjavajuci merakcraft u svom najcistijem obliku.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

To popodne smo se vratili za Beograd, dok je Stepski ostao da uziva.U medjuvremenu su bili specijalci VS koji su deci demonstrirali pravljenje ognjista, snalazenje u prirodi i ostale edukativne stvari.Ovaj deo price ce vam Stepski bolje ispricati u naknadnim komentarima.
I tako, posle 5 radnih dana, sledeceg vikenda se opet uputim put Golije.Zateknem kamp pun k’o oko izmedju ostalih su dosli i izvidjaci iz Francuske.Na svoju srecu, radost I zadovoljstvo zateknem I Druida koji nije zalio vremena da dodje i deci demonstrira pravljenje luka i malo ih edukuje po tom pitanju.Sa sobom je poveo, kao i svaki Veliki Majstor, dva Rumuna koji su radili fizicke poslove I ispunjavali svaki Gazdin mig sa strahopostovanjem u ocima.Upitah ih kako se zovu i kroz njihov nepovezan govor shvatih da se strasno boje Gazdinih kazni i da se zovu Odisey i Kum.Cim je Gazda malo zamakao pristali su da se slikaju...

Slika

... ali kad se Gazda vratio odmah su poceli da ljube zemljicu crnu.Taj strah se toliko uvukao u sve nas da su na kraju veliki I strasni modovi poceli da metanisu zajedno sa Rumunima.

Slika
Slika

Sa decom je sve proslo super.Deo klinaca je pazljivo pratio Druidovu pricu i demonstraciju pravljenja luka, a ostatak se podelio u grupe, gadjao u mete i vezbao .Kum i Odisey su se posebno istakli I potrudili se da sve prodje bezbedno.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vidi se kome je forum na dusi...

Slika

Te veceri se desila I ona cuvena, nedokumentovana prica o pravljenju tosteva na vatri I prelazenju potoka u mrklom mraku u potrazi za drvetom koju je Odisey vec negde pomenuo.Detalji su mi malo magloviti, ali secam se da su svi oko vatre prste polizali.
To bi u najkracim crtama bilo to.Ostali ucesnici nek ubacuju svoje komentare I slike.
Sto se mene tice, blago receno sam odusevljen mestom I sledece godine vodim svoje klince I sve svoje letnje aktivnosti uskladjujem sa vremenom desavanja ovog kampa.To se jednostavno ne sme propustiti!

P.S. Evo i mene cisto da se vidi da i ja bejah prisutan...

Slika

P.P.S. Nek i ostali ucesnici okace po neku sliku i impresiju, ja sam preneo samo mali deo...
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Golija 2012

Postod Hobo » Pon Sep 10, 2012 1:57 pm

Bravo ljudi, sve izgleda fenomenalno! :text-bravo:
vlay napisao:...Vidi se kome je forum na dusi...

A glupo je da postavim ono pitanje "gde ce vam dusa?"

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Sep 10, 2012 2:23 pm

Koji vam je bre ovo Crmac, pusti Arapin neki kome se klanjate? Eeee moj Sultane, još si ti međ nama, džaba ustanak prvi i drugi :teasing-poke:

Druže Vlaje, jesu li to na tebi one predustretljive gaće?

A što svi nosite stvari tako..komesarski, na jedno rame? :teasing-tease:

Ja sve ovo naravno, zlobno-zavidno trtljam ;) :handgestures-thumbupleft:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pon Sep 10, 2012 5:48 pm

Drugari lepo zezanje, žao mi je što nisam prisustvovao zovite sledećši put.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Uto Sep 11, 2012 10:42 am

Pathfinder napisao:Druže Vlaje, jesu li to na tebi one predustretljive gaće?

Aha, to su te.I na Stepskom su jedne iste takve.
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Sre Sep 12, 2012 6:31 pm

Da konačno i ja kažem koju reč o golijskom okupu...
Ovaj događaj je premašio sva moja očekivanja. Mislio sam da će biti dosta manji i mirniji a ispostavilo se da je pun šarolike omladine, odlično organizovan, pedantno isplaniran... Sve bitno je već rečeno, sa mladima se radilo po mnogim outdoors pitanjima. Imao sam to zadovoljstvo da im malo približim (koliko se dalo u tim survival uslovima) tehnike izrade i korišćenja luka i strele. Kad bi svi polaznici lukarstva bili ovako energični i veseli kao ova deca i omladina... gde bi nama bio kraj.
Spisak aktivnosti je podug: gacasmo potocima, sjedinjavasmo se sa prirodom, osetismo čari logorske vatre, videsmo sa starim prijateljima, produbismo neka nova poznanstva... :-D Hvala Stepskom koji me je pozvao, doveka ću ovo da mu pamtim. :-D Hvala i Vladi koji je sve ovekovečio stotinama fotografija (od kojih sam ja obrisao dobar deo misleći da je to moj fotoaparat :-(), svojim vazalima koji me vredno slušaše....
Sve u svemu, moja ocena ovog događaja: ČISTA DESETKA! :D

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Sep 12, 2012 8:47 pm

Slika

:clap: :clap: :clap: :think:

E pa bas lepo....

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Sre Sep 12, 2012 8:52 pm

Šteta da se ovakva tema pretvori u lajkovanje Odiseyevih polutki. Ma koliko one nekome izgledale baš lepo. :D Demokratija, razumem ja sve ali... :P

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Sep 12, 2012 9:00 pm

Mislim da si moju reakciju krajnje pogresno protumacio.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Sep 12, 2012 9:22 pm

A, pa ti si onda pogresio smajlija? :obscene-sexualdoggy:
Ovako nesto? :teasing-poke: :teasing-tease:

Povratak na “Outdoors aktivnosti”