Maxpedition Remora Gearslinger

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Maxpedition Remora Gearslinger

Postod Radiobunker » Ned Okt 02, 2011 5:30 pm

Torba, torbica, pederusa..kako god…za mene malo veca torba za svaki dan. Dobra za EDC varijante tj. za ljude koji nose nesto vise od novcanika sa sobom. Dimenzije i ostale tehnicke stvari vidljive su na stranici proizvodjaca pa da ne davim sad sa time. Koga zanima neka otvori donji link pa polako uz kaficu :-)

http://www.maxpedition.com/store/pc/Rem ... -2p384.htm

Pa da predjemo na licna iskustva.

Slika

Opsti izgled po meni veoma lep i atraktivan. Materijal kvalitetan u rangu Maxpedition kvaliteta. Dolazi opremljena prekoramenim kaisom (bez shoulder pad naramenice sto je po meni mana…trebalo je da ukljuce i naramenicu) za koji postoji mogucnost da se promenom kacenja za torbu prilagodi za nosenje na levoj ili desnoj strain sto je dobro…kako je kome zgodno tako namesti.

Na slikama na sajtu prikazano je da se torba nosi dijagonalno na ledjima ali ja je nosim na desnom kuku sa prebacenim kaisem preko levog ramena i kad mi treba samo je povucem levom rukom za gornju rucku za nosenje do grudi i dodje mi u poziciju sa glavnim otvorom “pod nos” takoreci.

Kad sam pomenuo kais za nosenje, ne mnogo vremena po nabavci ove torbe sam kupio dodatne naramenice, dva komada (shoulder pad) jednu za serijski kais koji dolazi uz torbu i drugu za dodatni remen koji omogucava da se torba nosi preko ramena kao bilo koja torba jer nije uvek zgodno nositi je dijagonalno preko ramena.

Slika
Torba sa dodatnom naramenicom

Na primer u letnjim danima kad je velika vrucina meni smeta da mi remen ide dijagonalno preko grudi jer se znojim i ostane “strafta" na majci. U tim situacijama stavim ovaj drugi kais sa naramenicom i nosim je prebacenu samo preko ramena. Znaci preporuka je naruciti i ovaj dodatni kais i naramenice za oba kaisa i serijski koji ide uz torbu i ovaj dodatni.

Slika
Dodatni kais sa naramenicom

Slika
Dodatni kais sa montiranom naramenicom

Slika
Torba sa montiranim dodatnim kaisom sa naramenicom

Pogled na torbu sa zadnje strane

Slika

Na donjem levom uglu torbe se vidi D-ring alka za koju se kaci serijski kais torbe kada se torba nosi na levom kuku. Na gornjem levom i desnom uglu torbe vide se D-ring alke za koje se kaci dodatni remen kada se torba nosi preko jedn og ramena. Vidljiva je mrezasta podloga kojom je prekrivena zadnja strana u svrhu ventilacije na delu gde torba naleze na telo. Ne znam ni sam..meni kad je toplo mene sve “pali” sa tim mrezama ili bez njih.

Prelazimo na opis same torbe.

Slika
Na slici se vidi torba sa skinutim remenom

Sa zadnje strane ispod ventilacione mreze nalazi se veliki dzep koji se zatvara snazim drikerom/driherom/patentom..kako ga vec ko zove. U dzep staje polovina A4 formata. Zgodan za svasta. Na strani dzepa ka torbi postoji polje sa cicak trakom gde se po preporuci porizvodjaca kaci dodatna unutrasnja futrola u koju se fiksira pistolj.

Slika

U taj isti dzep se kada se torba kaci dodatni kais pakuje “jezik” u koji se kopca serijski kais. “Jezik” se prosto presavije i fiksira patentom tako da ostaje presavijen u unutrasnosti dzepa. Dzep pri tome ne gubi funkciju ali je malo manji po zapremini. Znaci ulazi format nesto manji od polovine A4 formata.

Slika

Slika

Slika
Jos jedan pogled u unutrasnoost dzepa na zadnjoj strani torbe

Glavni “tovarni” prostor torbe, sa dvostranim cibzarom.

Slika

Na zidovima torbe sa unutrasnje strane postoje dva dzepa, jedan sa preklopnom trakom na cicak za osiguravanje sadrzaja dzepa (dobro za novcanik na primer), i drugi otvoren , dok je u sredini glavni prostor za nosenje stvari.

Sa prednje strane postoji polje sa cicak trakom preko koga je postavljen elasticni konopac sa kopcom za “bravljenje” istog. Odlicna opcija. Pod kanap se glatko zavuce boca vode od 05.L sto je zgodno bas za tu namenu tokom vrucina. Flasa stoji cvrsto i ni makac dok se ne popusti. U “konopac” se moze postaviti i recimo futrola sa kabanicom, mali kisobran i tome slicno...masti na volju…sta se kome ucini zgodno.

Slika

Veci dzep sa prednje strane. Unutar njega manji dzep za sitnice i dva lezista od elasticne trake za fiksiranje sadrzaja. U mom slucaju jedna traka “steze” svajcarac u futroli, a druga “steze” Leatherman Surge. Pored navedenog, u dzepu postoji i traka sa kopcom na kraju koja sluzi za fiksiranje vaznijih sitnica, kljuceva i dr. Kod mene traka drzi USB stick i malu micro lampu. Mini Mag Lite stoji nefiksirana da ne bude zabune. Dzep se zatvara dvostranim cibzarom.

Slika

Mali prednji dzep nasiven na veliki sa prethodne slike. Dzep k’o dzep, bez nekih dodataka unutra. Kad imas nesto sto staje u njega dobro dodje.

Slika

Torba je inace napakovana sa bokova i sa prednje strane trakama za kacenje futrola i kojekavih dodataka po MOLLE standardu. Probao sam da kacim neke dodatke al’ ne stoji lepo i funkcionalno. Mala je ovo torba za te stvari pa kad se okaci Grenade Pouch ili Cocoon pouch deluje malo nezgrapno, no kako je tako je…ne ide bas lepo sa dodatcima to mogu da kazem

Slika

“Ozdo” vel’ke rupe za odvod vode :-)

Slika

Ne rekoh na pocetku a mozda je vise tamo tematski pripadalo, torba je opremljena I kopcom na cicak da se moze fiksirati za kais na pantalonama da ne “landara” kad trcis ili brzo hodas.

Slika

To mu je to….meni licno ova torba veoma odgovara. Ni prevelika ni premala. “Pasent” sto se mojih potreba tice. Od kako sam je nabavio ne skidam je. Neku veliku manu joj nisam nasao…osim naravno cene. Kosta oko 90 USD, ali srecom ja sam se trampio sa jednim tipom uz USA, ja njemu neke domace zajebancije, a on meni novu Remoru pa sam super prosao. Da je drugacije sigurno ne bi dao 90 USD za pederusu kad za te pare imam na primer ranac. Znaci rezime…u globalu odlicna, kvalitetna…sa druge strane cena je jaca nego sto bi mozda trebalo da bude. Ne kazem da nema boljih i jeftinijih…ima sigurno…al’ eto, meni se posrecilo da se dokopam ovog komada opreme i lepo mi sluzi.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Re: Maxpedition Remora Gearslinger

Postod Pathfinder » Pon Okt 03, 2011 4:27 pm

Meni se jedino ne sviđaju odvodne rupe, mogli su kao na šeširima da stave tanku mrežicu na njih, iz mog iskustva znam da bi mi tu mogle pobeći pincete, sitni imbus ključevi, čačkalice, itd.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
ČikaKure
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 9:19 am

Postod ČikaKure » Sre Okt 12, 2011 9:00 pm

A da li može Maxped da se nadje u Srbiji ?
Drive It Like You Stole It

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Postod kovac » Sre Okt 12, 2011 9:07 pm

moze, ali isplati ti se da da narucis od napolje...
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Sre Okt 12, 2011 9:14 pm

ČikaKure napisao:A da li može Maxped da se nadje u Srbiji ?

Na zalost ne moze jer ga niko ovde ne zastupa tako da je jedina opcija ili nabavka "preko bare" ili iz EU gde imaju prestavnike kojekuda ali se po meni ne isplati jer je mnogo skuplji nego u USA bar koliko sam ja uspeo da iscackam po sajtovima. E sad...ovo sto kaze Kovac, ako ima neki "nezvanicni distributer" u Srbiji za koga ja ne znam moze i ta kombinacija...sve je pitanje koja je opcija najjeftinija jer vec torba sama po sebi kosta prilicno.

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Čet Okt 13, 2011 7:03 pm

Noatak Gearslinger

Slika

Slika

ovo sve stane bez problema,a još ima mjesta za kišnu kabanicu(packable)i još pokoju stvarčicu,namjena je EDC a i jednodnevne izlete

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Okt 13, 2011 7:10 pm

Fina torba. Ja imam Sitka Gearslinger. Mnogo cenim taj fazon sa povlacenjem sa ledja na grudi. Dodje ti torba takoreci "pod nos" i sve ti je pred ocima i dostupno.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”