Sanitetski nozic JNA

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Re: Sanitetski nozic JNA

Postod Radiobunker » Čet Okt 06, 2011 9:11 pm

MILAN napisao:Sto se konzervacije tice, sva vojna oprema koja je konzervisana se umace u tecnost kojoj ime ne znam a koja se stvrdne a dekonzervacija se vrsi potapanjem u zagrejano ulje na oko 90-100 stepeni C (mala lekcija iz vojske).
Sto se mog noza tice, noviji je od ovih, ima zelenu drsku od nekakve plastike, nema sistem zakljucavanja i ravnog je seciva... Moram da slikam!

Ma odlicna stvar ta masa za konzerviranje. Odusevio sam se. Al' ja i da sam znao da se potapa u ulje ne bi to mogao da izvedem tako da sam ga oljustio onako suvo :D ...naceo nozem i pokidao. I gore pomenute makaze su bile isto u tom "oklopu"

Slikaj bas da vidimo taj tvoj zeleni. Mozda je i taj sanitetski ali nije od JNA.

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Čet Okt 06, 2011 9:22 pm

Ja sam u vojsci trljao puške i ostalo oružje uljem ali je odlično i u naftu da se potopi pa da prenoći. Što se mog nozica tiče, dobio sam ga od preprodavca vojne opreme koji ga je vadio iz kompleta za prvu pomoć pa ga prodavao zasebno jer je odličan za kalemarstvo.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Okt 06, 2011 9:24 pm

Eto jos jedan model koliko mogu da zakljucim. Taj tvoj zeleni...ko je proizvodjac? Ima li neke oznake? Uslikaj molim te kad uhvatis vremena pa postavi ovde bas da vidim kakav je.

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Čet Okt 06, 2011 9:31 pm

Ma garant isto čudo samo što su mu u duhu "osavremenjavanja" VS naperili dršku od neke plastiketine.

Milane, aj' postavi fotke noža, vidiš da nas ubi neizvesnost.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

MILAN

Postod MILAN » Čet Okt 06, 2011 9:48 pm

Evo fotki i ne zakerajte sto nisen ukog kvaliteta.

Slika

Slika

avo "budza" na vrhu je malo kao ostrena ali ne toliko da sece vec samo deliminco. Ime firme ne vidim ali je poslednje slovo A a ispod pise ROSTFREI pa predpostavljam da je IMPA. inace, secivo je "full flat" ili ti ravno bruseno.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Okt 06, 2011 9:57 pm

Pa da, logican nastavak onih starih modela....i zasigurno da je IMPA u pitanju jer logicno ko bi drugi do njih to i mogao da uradi...ja ne znam da ima u Srbiji neka firma koja radi nozeve mimo njih.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Okt 06, 2011 10:08 pm

MILAN napisao:inace, secivo je "full flat" ili ti ravno bruseno.

Ne znam ni sam sta da kazem za ovo resenje sa ravnim secivom...po meni je mozda bolje da su vrh ostavili malo zakrivljen jer sanitetlija ima dosta situacija kad mora da "podvuce" secivo ispod necega pa zato mislim da je mozda bolje da je ostao kriv na vrhu...meni se tako cini.

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Čet Okt 06, 2011 10:22 pm

Kakav sanitet, ovo je čist primer kalemarskog noža.
Možda ga je neko silom prilika koristio u par navrata za sečenje odeće ili zavoja ali mu prvobitna namena ostaje ista - KALEMAR. :|

"Budža" služi za odvajanje kore na osnovi da bi kalem mogao pravilno da se ubaci (scenario jednog od nekoliko načina kalemljenja).
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Okt 06, 2011 11:20 pm

Hogar napisao:Kakav sanitet, ovo je čist primer kalemarskog noža.
Možda ga je neko silom prilika koristio u par navrata za sečenje odeće ili zavoja ali mu prvobitna namena ostaje ista - KALEMAR. :|

"Budža" služi za odvajanje kore na osnovi da bi kalem mogao pravilno da se ubaci (scenario jednog od nekoliko načina kalemljenja).

Baš tako.

MILAN

Postod MILAN » Pet Okt 07, 2011 6:08 am

Za kalemarenje ste u pravu pa se meni sad otvara pitanje "zašto je stajao u kompletu za prvu pomoć"? Ovo nije jedini nož koji je stajao u tom kompletu, čovek koji mi ga je dao ih je redovno nalazio tamo! Uostalom i Radiobunkerovi noževi podsećaju na naknade. Zašto je to tako???

Povratak na “Noževi”