Sanitetski nozic JNA

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Re: Sanitetski nozic JNA

Postod Radiobunker » Pet Okt 07, 2011 7:36 am

Jedna od mogucnosti po mom misljenju zasto je "kalemar" zavrsio u SNK VJ...sankcije, nemastina, veca kolicina nozeva na lageru u Impi...vojska trazila nesto tako pa ih uvalili vojsci po nekoj manjoj ceni nego da proizvode iz pocetka...moguce da je to...ima takvih primera...ako se secate, stara vetrovka JNA model M-77...bila je SMB pa jos onako sjajna kad je nova i nenosena...e ja imam u kolekciji uniformu M-89 koja jeste M-89 po kroju ali nije u maskirnoj sari nego je radjena od materijala za M-77. Cak sam upoznao jednog od odgovornih koji je sada u penziji koji mi je rekao da je M-77 tkanine bilo na lageru u RR-u koliko hoces pa su iz razloga nemastine sili M-89 od tog materijala...JBG...zna se ona narodna...nuzda zakon menja...a u onim godinama "nuzde" koliko hoces...pa mozda je nuzda "progurala" ovog malog "kalemara" u SNK.

Korisnikov avatar
EDCgear
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 9:06 am

Postod EDCgear » Pet Okt 07, 2011 9:05 am

E pa Milane, c, c, c... k'o da ne živiš na Balkanu... Pa zato što je neko nekom nešto negde turio i eto....

Pretpostavka (moja lična) je da su proizvedeni noževi stojali na lageru jer nisu imali tržište, pa se onda pojavio neki tender za nabavku u JNA, pa je tamo neko nekog po političkoj liniji, ili onoj drugoj demokratsko-tržišno-finansijskoj "ubedio" da je to idealno za baš to što vama treba...

Druga pretpostavka ima sličan završetak, a početak je, daj da ne pravimo nove kalupe, nove alate i nove sve-ostalo-što-treba, nego da iskoristimo to što imamo...

Naravno ovo je sve subjektivna pretpostavka... Možda je ipak sve bilo po redu i zakonu... :teasing-tease: :teasing-tease: :teasing-poke:
Rule #9: Never go anywhere without a knife.
http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/edcgear1?feature=mhee
Molon labe...

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Okt 07, 2011 9:21 am

Jedna od mogucnosti po mom misljenju zasto je "kalemar" zavrsio u SNK VJ...sankcije, nemastina, veca kolicina nozeva na lageru u Impi...vojska trazila nesto tako pa ih uvalili vojsci po nekoj manjoj ceni nego da proizvode iz pocetka

Pretpostavka (moja lična) je da su proizvedeni noževi stojali na lageru jer nisu imali tržište, pa se onda pojavio neki tender za nabavku u JNA

Ovde se krije istina.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pet Okt 07, 2011 9:47 am

Jest', istina je negde izmedju moje konstatacije i konstatacije EDCgear kolege. Mutne i teske godine...bilo svega i svacega...

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pet Okt 07, 2011 4:05 pm

Pronašao sam firma koja je radila nož je FAMIPA!
Najverovatnije ste obojica Zrenjaninaca u pravu. Skoro sam imao prilike da vidim kako vojska vraća džempere proizvođaču i oduševio se razlogom, naime stručnjaci su utvrdili da mitin (sredstvo protiv moljaca kod vunenih proizvoda) nije zastupljeno u dovoljnoj količini na gotovom proizvodu. Bili su u pravu a to je i sam prozvodjac znao ali nije računao da koriste tolika hemijska ispitivanja (iako mu se to već dešavalo). Možda nije vezano za temu ali je mene lično oduševila profesionalnost pa sam imao potrebu da napišem.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pet Okt 07, 2011 4:11 pm

Znaci Famipa Prizren. To je znaci edicija pre '99. godine. Jasno...

Povratak na “Noževi”