Bicikl van asfalta

Moderator: StepenWolf

Grxy
Pridružio se: Sub Avg 11, 2012 8:55 am

Re: Bicikl van asfalta

Postod Grxy » Uto Avg 28, 2012 8:32 pm

Pozdrav svima,Marko '86 iz Grljan kod Zajecara,veliki zaljubljenik u nozeve,maunti bajkove i ribolov(musicarenje)
Evo mog konjica s kojim sam obisao skoro celu Staru Planinu,Tupiznicu i druge.Vozim od 5-6000 km godisnje uglavnom offroad ali i asfalt.Najduza relacija u jednom danu bila je do Babinog Zuba i nazad do kuce ukupno 180Km po najvecoj vrucini,ihhh kad se setim.

CUBE AMS 125 Pro enjoy ;)

http://i275.photobucket.com/albums/jj31 ... 4397_o.jpg

http://i275.photobucket.com/albums/jj31 ... 1459_o.jpg

http://i275.photobucket.com/albums/jj31 ... 7281_o.jpg

http://i275.photobucket.com/albums/jj31 ... G_4818.jpg

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Avg 28, 2012 10:20 pm

Dobro došao Marko :)
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Avg 29, 2012 11:43 am

Dobro nam došo
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Grxy
Pridružio se: Sub Avg 11, 2012 8:55 am

Postod Grxy » Sre Avg 29, 2012 6:41 pm

Hvala,bolje vas nasao

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Uto Jul 02, 2013 11:45 am

Za ljubitelje dvotočkaša:
http://pedja.supurovic.net/karta-biciklistickih-staza-zlatibor-mokra-gora-tara
Na stranici ima i link za download karte.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jul 02, 2013 3:03 pm

Није још све готово.
Срео сам човека на Тари и каже да се и даље ради. Наравно, кад велики посао ради мали број ентузијаста, онда све иде полаааакоооо.
У сваком случају, треба кренути и створити полазну основу, што је и урађено. После је лако уочавати мане, додавати, побољшавати.
Живи и пусти друге да живе!

amper
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 8:00 pm

Postod amper » Pet Avg 30, 2013 5:29 pm

Vec neko vreme vozim biciklu po brdima u okolini Kragujevca. Bicikla nista narucito malo sam je sredio.

Na Crnom vrhu
Slika
Izmedju Zezelja i Besnjaje
Slika

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jul 19, 2017 9:43 am

Skoro sam kupio Schwalbe Marathon Supreme gume i nakon predjenih tacno 1000km po svemu i svacemu sad mogu da kazem da su k'o bombona. Nisu bas predvidjene za konstantnu voznju van asfalta, ali definitivno mogu da izdrze po utabanim sumskim putevima i sitnim kamencicima, sto sam i isprobao u nekoliko navrata. Velika prednost je mala tezina same gume od 440g i sto se po asfaltu kotrljaju samo tako... nema zujanja i usporavanja kao sto je to slucaj sa gumama koje imaju izrazene sare i ogromnu zastitu kao npr. Marathon Plus od 900g.
S obzirom da u 80% slucajeva vozim po biciklistickim stazama meni je ova guma savrsena, a usteda snage u odnosu na stare koje sam imao je zaista primjetna. Zadnja je naduvana na maksimalnih 6 bara, prednja na 5,5 bara i sa mojih 100-105kg bukvalno plove po putu.
Iznenadilo me je i kako se ponasaju po mokrom asfaltu s obzirom da su "celave"... uopste nema proklizavanja u krivinama i prilikom kocenja. Difinitivno najbolje gume koje sam do sad koristio.
Nisam nasao drugu temu o bajsovima na forumu, pa cu ovdje preporuciti Marathon Supreme svakome ko je planirao da kupuje nove gume u skorije vrijeme. ;)

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jul 19, 2017 10:49 am

Schwalbe me je razočarao pre dve godine kad sam kupio novu gumu Smart Sam 26x2.0. Posle mesec dana sva je ispucala po bokovima. Posle sam na internetu našao još sličnih primera. Bilo je tumačenja da je to zbog starosti gume (stajala u prodavnici), ali nije bilo odgovora zašto ista guma stara 5 godina i mnogo vožena i dalje ima odličan bočni profil. Pritom, cena nije mala.
Sad teram Michelin Country A/T s naglašenim kramponima. Nikakva po ravnom, ali zato odlična tamo gde je vozim.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jul 19, 2017 11:32 am

Potpuno si u pravu, ali mislim da tu nije kriv proizvodjac nego prodavac. Meni se jednom desilo da sam na putu stavio potpuno nov Continental slauh (nakon sto se stari probusio), a koji je nakon 20km poceo da ispusta na spoju kod ventila. Stari sam bacio, novi nisam mogao da zakrpim flekom, pa sam zvao prijatelja da dodje po mene autom. Kasnije sam ustanovio da je bio star oko 4 godine.
Ovo su prilicno nove gume (tj. novi model) tako da ne vjerujem da se moze desiti da ispucaju usljed starosti, osim ako nisu napravili neki propust u kontroli kvaliteta. Ja sam za sada zadovoljan iako ni Schwalbe vise nije ono sto je nekad bio (s obzirom da su kompletnu proizvodju preselili u Indoneziju). Danas su bar uveli da na svakom slauhu i na svakoj gumi pise godina proizvodnje, i ne moze se desiti da kupis nesto sto je 5 godina stajalo u lageru... logican potez.

Povratak na “Outdoors aktivnosti”