UK Army BASHA...da ne kazem englesko satorsko krilo

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: UK Army BASHA...da ne kazem englesko satorsko krilo

Postod vlay » Sub Sep 24, 2011 9:40 pm

Prvo,sve pohvale za trud i entuzijazam da nam ovo lepo predstavis! :text-bravo:
Inace, po meni, jako lepa stvarcica sa milion primena.Svako bi trebao da ima po jednu.
Ja joj nalazim samo jednu veliku manu:nije moja! :mrgreen: :handgestures-thumbupleft:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sub Sep 24, 2011 9:44 pm

Hvala na pohvalama :-) Bilo mi je zadovoljstvo. Sto se namene tice, tu se slazem sa tobom...deviza bi bila ukljuci mastu i odmakni se sa cigaretom :-)

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Sub Sep 24, 2011 9:45 pm

Zanimljiva ta Basha.
Nisam znao da je to ojačano baš u tolikoj meri.... doduše, nisam se nešto ni interesovao. :whistle:
Izgleda da mi je to bila greška.

Jedna ideja u vezi tvog prvoprezentovanog načina postavljanja.
Ono učvršćivanje cerade da ne šeta levo-desno može da se uradi i pomoću jednog konopčića i dva "prusika".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YEpagec4fQI[/youtube]
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Sub Sep 24, 2011 9:50 pm

Pa iskreno i ja sam se iznenadio sa tim ojacanjima al' tu od viska glava ne boli. Hvala za video. Zanimljiva "cvorologija" :-)

Zaboravio sam da ubacim jedan vazan podatak. Kada se Basha savije u njenu vrecicu za pakovanje dimenzije su 30x15cm.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Sep 24, 2011 11:51 pm

Radiobunker napisao:...Voleo bi da cujem eventualne komentare, sugestije i ideje kako bi se ovo platno moglo koristiti...

Tri kocica u zemlju kroz tri ugla. Cetvrti se podigne i konopcem veze za drvo/granu tako da je najvisa tacka dijagonalno u odnosu na srednji kocic.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Sub Sep 24, 2011 11:57 pm

Hvala na sugestiji. Bice isprobano cim uhvatim vremena pa cu uslikati i okaciti ovde.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Ned Sep 25, 2011 6:36 pm

Amandman na review. Nisam imao nameru da se opet "sirim" po dvoristu al' cerka navalila jer joj se dopada da se provlaci ispod pa evo sta je danas bilo na repertoaru.

Danas sam probao da okacim platno na planinarske stapove. To je samostojna varijanta koja je pozeljna za moj region zbog "manjka" drveca.

Evo prve kombinacije postavljene na 4 trekking stapa.

Slika

Slika

Slika

Mogu se u zavisnosti od broja prisutnih koji nose stapove dodati jos dva komada na sredini pa da sam sastav bude jos jaci. U ovoj kombinaciji naravno treba dodati jos dva kanapa i kocica ali nema ih na slici...mrzelo me da vadim jos kocica :-)

Slika

Slika

Da bi zadnji "zid" sklonista stajao kako treba moze sa vrh stapa privuci kroz okce za kanap i tako fiksirati sto je zgodno jer se izbegava upotreba jos jednog kocica.

Slika

Slika

I jedna slika vezivanja Bashe za stap. Iskoristio sam traku za ruku na stapu.

Idemo dalje...kombinacija sa dva trekking stapa sa postavljanjem "na dve vode".

Slike sve govore...dva trekking stapa, 4 kocica sa 4 kanapa za coskove platna, dva kocica i jedan dugacki kanap za vesanje platna izmedju stapova i to je to. Mogla bi se vezati jos dva kanapa na sredini platna i onda bi po meni bilo idealno ali kao sto rekoh mrzelo me da vadim jos kocica jer mi nisu pri ruci....

Slika

Slika

To je to....jos mi je ostalo da probam onu kombinaciju koju je Hobo predlozio pa da krenem da krojim duzine kanapa da bi ispali sto univerzalniji.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pon Sep 26, 2011 5:19 pm

Hobo napisao:
Radiobunker napisao:...Voleo bi da cujem eventualne komentare, sugestije i ideje kako bi se ovo platno moglo koristiti...

Tri kocica u zemlju kroz tri ugla. Cetvrti se podigne i konopcem veze za drvo/granu tako da je najvisa tacka dijagonalno u odnosu na srednji kocic.

I evo zadnji amandman na Basha review...nek' se zove po inicijatoru ovog nacina postavljanja Basha by HOBO :-)

To je to sto se tice UK Army satorskog krila. Izigrao sam se sit pa sad da da bog sledece slike da budu sa nekog izlaska u prirodu. Hvala svima za komentare i sugestije.

Evo za kraj slike...BASHA BY HOBO :-) Na Hobo-v koncept ja sam dodao jos po jedan kocic na bocne strane. Moze a ne mora.

Slika

Slika

Slika

Slika

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pet Sep 30, 2011 6:33 am

Odlična detaljna recenzija! Huan imao predstave o dimenzijama ovog čuda!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pet Sep 30, 2011 6:43 am

Hvala na komplimentu. Rekoh tamo gore da necu da davim vise o ovome ali juce nasao na netu jednu stranicu koja pokazuje kako se postavlja na razne nacine TARP shelter kako oni ovo zovu u civilstvu pa da ne ginem opet po dvoristu evo link na uvid:

http://www.ddhammocks.com/tips/tarp-tutorial

Ovo je stranica firme DD koja pored lezaljki prodaje i cirade po naski receno pa su postavili u to ima ovaj lep tutorial. Mozda Basha ne moze da se postavi bas u sve navedene konfiguracije jer je pravougaona a njihova cirada je pravilan kvadrat i veca je po dimenzijama ali nema veze...nesto moze da se iskoristi makar kao vodilja za ideje koje su univerzalno primenjive na razne cirade. Kao sto rekoh, lep tutorial. Ne skodi procitati onako uz kaficu :-)

Povratak na “Bivak”