Prevozno sredstvo po terenu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Re: Prevozno sredstvo po terenu

Postod Pathfinder » Pet Jul 10, 2020 11:05 am

Kakva je ovo đavolština, gde je predlji zubčanik?

Kupio ja onomad moderno biciklo u Kaprijolo, rek'o ženo, saće se nauživamo, ajde se vozimo. Ajde....uzmem inbus da podignem volan malo da ne krivim bolne kičme, kad ne lezi vraže, ne može se izvuče :o
Pa rek'o leptijebem to sam mog'o na poniku pre 35 godina a sad je dodatna oprema :o
What is steel compared to the hand that wields it?

zarekg
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 9:29 pm

Postod zarekg » Ned Jul 12, 2020 4:55 pm

To go..... sto ti se cini da je prednji lanacnik, jeste prednji lancanik. Zavladala neka nenormalna moda da se vozi samo jedan lancanik napred a pozadi testera od cirkulara. Kazu, tako je bolje, mada ne znam za sta je bolje. Bem li ga, ja vozim samo drumasa pa sam alergican na ovako nesto.

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pon Jul 13, 2020 4:23 pm

Kolege ne padajte u vatru. Ovaj bajs namenjen je za teške terene i da je kako izbeći neke zakone fizike mogao bi se malte ne voziti na skoro vertikalnoj podlozi . Prednji lančanik je mali radi boljeg prenosa snage na usponima. Inače nije serijski bajs i ne može se kupiti u prodavnicama , već je sastavljan od najboljih i moguće pristupačnih delova . Sami delovi koštali su preko hiljadarke.Ja sam mator za tako nešto , ali moj sin kaže da uživa sa njim po raznoraznim vukojebinama na Fruškoj gori.

zarekg

Postod zarekg » Uto Jul 14, 2020 11:43 am

Ma nema kod tog bajsa nikakve vatre, u tome i jeste problem :mrgreen: .
Taj bajs je napravljen samo za pentranje po brdima i ni za sta vise. Proizvodjaci smislili kako da blesavom narodu uzmu pare na najnoviji izum. Nararvno, nametnuto fabrickim vozacima i onda svi kopiraju (kao diskovi na drumasima)... Penje se to gde god je prakticno moguce ali sa najbrzim prenosom kao na decijoj biciklici za 6-7 godina ne ides ni po ravnom a o bilo kakvoj nizbrdici da ne pricamo. To sto jedva ide po ravnom ide zbog velikih tockova, kojih nema na decijoj biciklici ;) .

Radi se o tome da je isto to moglo da se napravi i sa klasicinim triple pogonom (dobrim delom je i pravljeno) i da imas upotrebljivu biciklu u svim uslovima. Ovako je cista prevara.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jul 14, 2020 2:16 pm

Дај фотографију свог бицикла да схватимо како превазилазиш чисту превару!
Мени се, на пример, свиђа ово: https://pinion.eu/en/
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Postod banebeograd » Uto Jul 14, 2020 2:47 pm

ta man te se tih igracki, kojekakvi lanci i zupcanici :mrgreen:

Slika
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Jul 14, 2020 2:58 pm

veselibajker napisao:Дај фотографију свог бицикла да схватимо како превазилазиш чисту превару!

Auuu... bas su ga lepo upakovali :text-bravo:

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Jul 14, 2020 3:42 pm

veselibajker napisao:Дај фотографију свог бицикла да схватимо како превазилазиш чисту превару!

a je l' se šteluje volan? :snooty:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jul 14, 2020 4:51 pm

За управљач постоје друга решења о чему можемо блаблати у кафани.
Решење број 2 је избор одговарајуће справе за кретање по терену и изван њега.
За задњи погон и пренос постоје и лепа решења под именом Alfine 11. Планетарни погон са 11 брзина, све спаковано у задњу осовину, а ланац остаје напољу и увек има исту путању са погонског на гоњени ланчаник.
Живи и пусти друге да живе!

zarekg

Postod zarekg » Uto Jul 14, 2020 9:43 pm

Pa vozim drumasa, nema tu neke velike nauke. MTB ne volim i ne vozim, nije da nisam probao a i znam dovoljno onih koji voze ili su vozili i malo ozbiljnije trke, kao i gomilu rekreativaca. Svi se smeju kada vide onako nesto. I i dalje voze klasican triple pogon bez obzira po kojim vukojebinama voze. Bem ti takav bajs koji sluzi samo za brdo a onda treba da ga menjas cim se popnes na brdo a ne mozes ni da stignes do brda :mrgreen: .

Sustina price je da se forsira nesto namerno obogaljeno zarad "napretka" a u stvari se prodaje bajs vrlo ogranicene upotrebe, bez ikakvog velikog razloga, sem naravno zarade. A vec postoje univerzalni bicikli koji mogu da pokriju vrlo sirok opseg upotrebe.

Zamalo da zaboravim moj bajs:

Slika

Povratak na “Ostala oprema”