Caly 3.5 ili Paramilitary 2?

Moderator: benz

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Re: Caly 3.5 ili Paramilitary 2?

Postod gravesen » Čet Jul 09, 2015 12:12 am

Nece valjda..izbegavam taj sport :D
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
''Нема боја са Турцима док ја мало не порадим ножем“ -Зека Буљубаша
Si vis pacem, para bellum-Ako желиш мир, припреми се за рат!

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Čet Jul 09, 2015 12:32 am

Колико видим већина је на - и би и не би.
Ако тражиш гласачко тело, чврст став о избору између ова два паука, мој став је познат, Paramilitary 2 camo, бело сечиво.
Од када сам набавио тај нож сви осатали су на чекању. Не знам, никада нисам имао харем (знам, никада га нећу ни имати), :mrgreen:
али ми се чини да би и жене тако поставио: Једна је главна, остале су заменице!
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Jul 09, 2015 3:24 pm

Generalno, PM2 je "korisniji" noz da tako kazem, moze da se rasklopi, soidna geometrija, bas pouzdana brava, nije ni pretezak previse, s druge strane nekako nije bas prijateljski prema EDC varijanti. Caly 3.5 bih pazario samo ako bi kostao oko 80$ sve preko toga je bezveze za taj noz. Najvise cu menu nabija sto se pravi u Japanu.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Pet Jul 10, 2015 9:58 pm

Caly 3.5.

Tanak, lagan, odlična završna obrada, žičana šnala, ne osetiš ga u džepu. Tanko brušen sa preciznim vrhom, sjajan za precizno seckanje. Ja sam svoj rasklapao i vadio sečivo jer osovinica nema nitnu već šraf - ne vidim šta bi osim toga morao da rastavljaš. Ukoliko voliš da koristiš sečivo kao šrafciger ili pajser - nemoj ga uzimati, vrh će pući.

Sličnih su cena, a za slučaj da ti se ne dopadne, lako ćeš ga prodati. Paramilitary 2 sa druge strane ima na bacanje kod nas, i više ni sam Sal Gleser ne bi znao šta je original a šta kopija.
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Jul 10, 2015 10:50 pm

Ako smem da predlozim, uskoro izlazi Spyderco GB 2, mp cena bi trebala da bude oko 120$ ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Jul 11, 2015 1:14 pm

Hmmm, PM2 je pre neki mesec bio redak u prodaji u svetu jer Spyderco nikada ne proizvodi sve modele u kontinuitetu vec nastanca neku kolicinu pa potom radi druge modele. Tako je PM2 u Evropi ovog proleca polovan (u dobrom stanju) kostao kao nov. Kako je sada ne znam ali izuzev 3-4 lika na KP u koje imam poverenja ne bih tek tako davao 90-100 evra za ono sto se nudi kod nas kao "malo koriscen PM".

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Postod Dane » Uto Jul 14, 2015 2:09 pm

Hobo napisao:Hmmm, PM2 je pre neki mesec bio redak u prodaji u svetu jer Spyderco nikada ne proizvodi sve modele u kontinuitetu vec nastanca neku kolicinu pa potom radi druge modele. Tako je PM2 u Evropi ovog proleca polovan (u dobrom stanju) kostao kao nov. Kako je sada ne znam ali izuzev 3-4 lika na KP u koje imam poverenja ne bih tek tako davao 90-100 evra za ono sto se nudi kod nas kao "malo koriscen PM".

I ja sam ga cekao kada sam ga nabavljao iz USA, nije bio "on stock" neko vreme i kada je stigao na zalije potrosile su ga za 24 sati, imao sam srece i sam brzo reagovao ;) . Za pm2 jos uvek je potraznja velika.

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sub Okt 10, 2015 12:54 pm

Na kraju su pala oba,videćemo u primeni šta će biti bolje ,hvala svima na sugestijama :D
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
''Нема боја са Турцима док ја мало не порадим ножем“ -Зека Буљубаша
Si vis pacem, para bellum-Ako желиш мир, припреми се за рат!

Povratak na “Noževi”