MoraKniv koji??

Moderator: benz

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Re: MoraKniv koji??

Postod kurjak71 » Čet Nov 10, 2011 10:57 pm

Milose ako nenadjes nigde Bahco noz kontaktiraj me ja imam ali ga ne koristim pa cemo se dogovoriti.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Nov 10, 2011 11:39 pm

benz napisao:Bahco 2444 ima isti tang kao treci i peti noz, duzine 8-8,5cm :character-oldtimer:

Što će reći da taj bacho nije suva kopija Clippera već kombinaja Erikssona 510 (sečivo) i Clippera (rukohvat)
Provereno više puta :character-oldtimer:

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Pet Nov 11, 2011 12:22 am

Sale, moram da te ispravim.

Pre će biti da je sečivo uzeto sa Eriksson #545 nego sa Eriksson #510 More.

545-ca ima nerdjajuće (i plavu dršku) a 510-ka ugljenično sečivo (i crvenu dršku).

Inače, ova fotka koju je Sloba stavio je poprilično matora i mislim da ne prikazuje dobro sadašnju produkciju Mora of Sweden noževa.
Oba modela koja sam gore pomenuo se, čini mi se, više ne prave a svi ostali noževi (uključujući sve Clipper varijante) imaju duže repove sečiva od starih verzija istih.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pet Nov 11, 2011 1:04 am

Hogar napisao:Inače, ova fotka koju je Sloba stavio je poprilično matora i mislim da ne prikazuje dobro sadašnju produkciju Mora of Sweden noževa.
Oba modela koja sam gore pomenuo se, čini mi se, više ne prave a svi ostali noževi (uključujući sve Clipper varijante) imaju duže repove sečiva od starih verzija istih.

Sasvim je moguće da su novije serije drugačije - no, drugih takvih slika osim te koju sam uploadovao nažalost nemam.

Ova fotka recimo pokazuje serije Triflex, Force i onaj Allaround sa crno-plavom drškom:

Slika

U suštini sam hteo da naglasim da među njima postoje razlike i po debljini sečiva i dubini tanga. To je ono što se najmanje vidi kada se gledaju njihove (2D) slike na Internetu. :)
Otuda i one razlike u ceni za pojedine naoko vrlo slične modele.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Pet Nov 11, 2011 10:58 am

Slobo potpuno si u pravu.Ja imam Bahco i Moru TopQ i izgledaju potpuno identicno,jedaina razlika je u tezini noza i debljini seciva koje je kod More skoro duplo deblje.To je nesto sto se nevidi u oglasima.Jos jedna razlika koja se isto tako nevidi je kako noz stoji u koricama.Dok Mora cvrsto stoji Bahco lako moze da vam ispadne jer prilicno labavo stoji u koricama,pa bi savetovao onima koji su ih tek nabavili da obrate paznju na to.To bi u sustini i bili razlozi za razlicitost cena jer celik dobar kod svih modela.Naravno za tu cenu :handgestures-thumbupleft:

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pet Nov 11, 2011 12:01 pm

Kao što rekoh, imam 2 Bahco-a ali nisam primetio da mu futrola beži. Verovatno bi se konstantnom upotrebom plastika "pojela" ali to za sada nije slučaj, bar kod mene. Inače je nož k'o nož odličan i mislim da je prava stvar za uvod u Mora priču. Dobar je za sitna seckanja, deljanja i oštrenja drveta oko kampa i tsl. Odlično leži u ruci (iako više volim drvenu drsku) i do sada nisam uspeo da mu napravim oštećenja iako sam za to nadaren.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Pet Nov 11, 2011 12:59 pm

Nije da nesto puno bezi ali mi se cini da jako lako izlazi iz futrole ipak tu ocekujem malo veci otpor.Bez obzira na to noz je super, bar za ono sto meni treba.Odlican reper za dalju kupovinu nozeva tj. kad vidite kakav noz dobijate za 8 evra onda cete videti da neki proizvodjaci i nenude bas puno bolji noz za cenu koju traze.Sa izuzetkom nozeva koji su rucno radjeni.Da nekazem unikat :teasing-poke:

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pet Nov 11, 2011 3:37 pm

kurjak71 napisao:Dok Mora cvrsto stoji Bahco lako moze da vam ispadne jer prilicno labavo stoji u koricama,pa bi savetovao onima koji su ih tek nabavili da obrate paznju na to.

Licno nisam imao takvih problema, ali verujem da nije nemoguce. No te futrole su termoplasticne - dovoljno ih je zagrejati (drzati iznad ringle ili onim fenom kojim se ljusti farba) i pritisnuti malo necim u delu gde "ima lufta", ostaviti tako pritisnuto da se ohladi i noz ce ponovo ulaziti na knap.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Milosh
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 6:25 pm

Postod Milosh » Pet Nov 11, 2011 5:18 pm

Bio danas u sarajevskoj posetio bahco imaju jedno dvadesetak nozeva od po 800 kinte :)

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Pet Nov 11, 2011 9:56 pm

Ja ih zvao telefonom i rekli mi da nece da narucuju :o .Hvala na informaciji!
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
"Nema boja sa Turcima dok ja malo nozem ne proradim"-Zeka Buljubasa

Povratak na “Noževi”