Gde kupiti deblju kozu na metar bez bojenja (natural)

Moderator: druid

JOCCCA
Pridružio se: Ned Maj 24, 2015 1:50 am

Gde kupiti deblju kozu na metar bez bojenja (natural)

Postod JOCCCA » Čet Jan 14, 2016 8:57 pm

Ako neko zna gde bi moglo da se nabavi deblja koza koja nije bojena (natural) na metar.Ne treba da bude metar puta metar i slicno.Moze da bude na primer 30-40cm pa po duzini koliko moze.Ali gde kupiti.Domaci proizvodjaci su propali a od stranih ne znam gde moze da se kupi kod nas.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Gde kupiti deblju kozu na metar bez bojenja (natural)

Postod BlackPanther » Uto Feb 23, 2016 11:08 am

Zavisi u kom si gradu. Posto ne znam koliko je moguce da nesto tako kupis preko interneta, a da bude pouzdano.
A postoji vise nekih radnjica koje mogu da ti prodaju "licno". Npr http://www.cvrledoo.com/
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

artmura13
Pridružio se: Pet Feb 07, 2014 4:04 pm

Postod artmura13 » Uto Feb 23, 2016 5:32 pm

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Uto Feb 23, 2016 10:11 pm

BlackPanther napisao:Npr http://www.cvrledoo.com/

Пантеру, јеси ишао до Цврлета у неко скорије време?
Ја сам био поодавно (још док им је продаја обућарског репроматеријала била у, чини ми се, Тозином Сокаку) и нису имали баш бог зна какав избор коже.
Тад су у понуди имали већином танку а хром штављену кожу.

Међутим, томе има већ пар година а видим на сајту фотографије из објекта у Душана Даниловића који делује веће и боље опремљен него онај стари.
Скроз сам заборавио на њих. Мораћу да пронађем времена па да их обиђем следећи пут кад будем долазио у НС.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Uto Feb 23, 2016 11:37 pm

Ima u KONEX-u u Beogradu, Krusevacka ulica na Dusanovcu. Ima u Novom Sadu u centru u jednom od pasaza u Zmaj Jovinoj sa desne strane kada se ide od katedrale ka Dunavskoj, tu prodaju i kozu i textil na merenje. Nadje se ponekad i dobrih komada na kilo. Ta firma se zove Santo luca Leather, samo na sajtu je neka druga adresa, treba nazvati da vam kazu koji je broj u centru. U Beogradu ima i u Likatexu dole na Dorcolu samo sad ne mogu bas da se setim koja je tacna adresa, znam da je jedna ulica ispod Dusanove, negde druga stanica od Prve beogradske gimnazije ka zoo vrtu.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Feb 24, 2016 1:36 am

Kod ovih u Krusevackoj sam bio pre par godina. Nisu hteli da prodaju na manje od cele koze.

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Sre Feb 24, 2016 8:46 am

Hogar napisao:
BlackPanther napisao:Npr http://www.cvrledoo.com/

Пантеру, јеси ишао до Цврлета у неко скорије време?
Ја сам био поодавно (још док им је продаја обућарског репроматеријала била у, чини ми се, Тозином Сокаку) и нису имали баш бог зна какав избор коже.
Тад су у понуди имали већином танку а хром штављену кожу.

Међутим, томе има већ пар година а видим на сајту фотографије из објекта у Душана Даниловића који делује веће и боље опремљен него онај стари.
Скроз сам заборавио на њих. Мораћу да пронађем времена па да их обиђем следећи пут кад будем долазио у НС.

Bio letos. Ja znam samo za tu radnju u Darka DAnilovica na naselju. Imali su sasvim solidnu ponudu. Volim da svratim kod njih da pogledam reslove - da se probrati dobra stvar za nikakve pare. Sto se kože tice, znam da imaju u ponudi neobojene komade raznih debljina, ali nisam pitao kako je štavljena.

Jones napisao: Ima u Novom Sadu u centru u jednom od pasaza u Zmaj Jovinoj sa desne strane kada se ide od katedrale ka Dunavskoj, tu prodaju i kozu i textil na merenje. Nadje se ponekad i dobrih komada na kilo. Ta firma se zove Santo luca Leather, samo na sajtu je neka druga adresa, treba nazvati da vam kazu koji je broj u centru.

Auuu, ovo cu morati da proverim. Nisam ni znao za ovo. Jedini cika za kojeg znam u tom kraju, je onaj na kraju Grckoskolse ulice.
Bas cu obici ove pasaze da ih priupitam za zdravlje. Mada, mnooogoo se promenilo stanje tu u poslednjih godinu dana. Nadam se da su jos tu :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Sre Feb 24, 2016 11:58 am

Румска кожара не ради,тако да Ликатекс више нема добре коже за наше потребе...

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Sre Feb 24, 2016 5:33 pm

Pre dve godine sam u Likatexu uzeo 9 kvadrata tele'eg vegetabila ne bojenog, ali za moje potrebe, 0,8mm do 1mm. Deblje za futrole nisu imali. Treba proveriti kod ovog Mise u Santo Luca, tu se svasta pojavljuje. Kontaktirajte ih pa ce vam objasniti koji tacno pasaz je to....
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Sre Feb 24, 2016 6:04 pm

Hvala @Jones :handgestures-thumbupleft: .

Definitivno cu proveriti. Ako neko proveri ranije, neka objavi ovde saznanja.

Povratak na “Streličarstvo”