Gde kupiti deblju kozu na metar bez bojenja (natural)

Moderator: druid

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Re: Gde kupiti deblju kozu na metar bez bojenja (natural)

Postod SlobaBG » Sre Feb 24, 2016 6:07 pm

Koliko sam čuo od prijatelja koji je upućen u tržište kože kod nas i u regionu, klasične debele "kravine" biljno štavljene gotovo da uopšte nema kod nas. Ruma, kao što je Vukovsin to već rekao, to ne pravi već duže vreme, a to što se uveze i liči na kravinu i biljnu štavu to nije, tj. radi se hemikalijama (ali modernijim tehnologijama, nije to više ona stara "hromna štava").
Kaže da se takva koža mahom uvozi iz Kine i zemalja Južne Amerike.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Postod Macan » Sre Feb 24, 2016 9:11 pm

Team leather iz Bg je imao okrajinu zadnji put parcad tako 1,3-1,8m2 debljine 2mm i krupon na kilo koji meni lici na to sto kazete koji je bio od 3mm i od 4mm slicne cene . Parcad su bila oko 4-5 kg po ceni od 13 evra po kg+pdv. ako neko zna bolje da objasni oko krupona ija bih bio zahvalan. Rade samo preko racuna .Pogledajte na netu gde su sad selili su se. Isto lika tex treba da ima neki lep krupon po 50 evra /m2

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Sre Feb 24, 2016 9:24 pm

Пантеру, ови из НС што их помену Jones на сајту имају мапу која показује где се налазе.
Колико видим, прилично подсећа на Jones-ово објашњење руте којом се долази до њих (пасаж са десне стране у Змај Јовиној идући од Католичке порте ка Дунавској).

Slika
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Feb 25, 2016 9:42 am

Hvala puno. Ja sam gledao neki drugi sajt i tamo pisala druga adresa. Ovde lepo pise Zmaj Jovina 16. Znam taj pasaz - to kod Manual radnje. Definitivno cu obici prvom prilikom. Mozda vec sutra :-).
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Pilgrim
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:01 pm

Postod Pilgrim » Pet Feb 26, 2016 10:00 pm

Cvrle se preselio na Telep,živim iza njegovog lokala u ddanilovića. Ima kože kod njega,ali dere sa cenama. Čiča i grckoskolskoj ima rumu al je jako debela4-5mm

Vucko
Pridružio se: Pon Maj 02, 2016 6:17 pm

Postod Vucko » Pon Maj 09, 2016 9:42 pm

konex1900.com

Kruševačka 15. Konex firma kod njih kupuju kožu i krzna ovu što prave jakne i bunde

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Maj 09, 2016 9:42 pm

Cek, gde to tacno ima debele Rume? Jel tvrda ili mekana?

Ja nesto nisam bio zadovoljan Konexom, kad god sam bio tamo nisam uspeo da nadjm bilo sta upotrebljivo. Uglavnom kravina i to potrbusina, razmeksana peko svake granice, i sa hrom stavom.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Grofce96
Pridružio se: Čet Mar 23, 2017 3:06 pm

Postod Grofce96 » Čet Mar 23, 2017 3:29 pm

ima firma u Beogradu Team Leather se zove,adresa je viline vode 47.Imaju sta hoces ,Ja uzimam neku 28e metar debljine 2.5 mm a imas i deblje i tanje u svim bojama i kvaliteta.samo sto kad kupujes kupujes ceo komad,ova sto ja uzimam nikad nije bila ispod 1.2 metra

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Postod Macan » Sub Mar 25, 2017 10:24 pm

Slika
Ovo je iz Likatexa krupon a ima i tanji seku po zelji

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Maj 25, 2017 3:56 pm

Juce sam sa Stepskim poseti firmu koja ima biljno stavljenu govedju kozu kakva nama treba.
Firma "Evropa", Batajnicki put 23, 063/ 8879 816, 011/ 3070 397. Bilza odrednica je Jeep Commerc koji se vidi sa puta.
Deblja koza, 4 ili 5mm kosta 60 evra m2, a tanja od 2mm kosta 25 ili 29 evra m2.
Nema secenja, mora da se kupi u komadu. Ona deblja koju sam gledao je imala 2,5 m2 i svi su otprilike takvi. Tanji komad je bio oko 1,25 m2.
...a ja mislio da je zivot reka!

Povratak na “Streličarstvo”