Brest za test

Moderator: druid

uncle_bob
Pridružio se: Sub Avg 19, 2017 10:27 pm

Re: Brest za test

Postod uncle_bob » Čet Sep 14, 2017 12:41 pm

Stvar je čisto emotivno/praktične prirode. Imam jaku želju a malo mogućnosti pa se opredeljujem za ˝varijantu mogućeg˝ što bi rekli natovci. Za izradu luka iz jednog komada drveta potrebno je naći skoro 2m dužnih kvalitetnog suvog drveta što ispostavilo se nije baš lako. Letvice od 1m je mnogo lakše naći i mnogo je lakše iz krivog i čvornovatog trupca izvaditi krak za takedawn. Uz to na poslu imam vremena i mogućnosti da izradim rajzer natenane pa mi to skraćuje utrošak vremena kod kuće.
A što se tiče dizajna, misliš zašto decurve? Nisam previše ni razmišljao, verovatno je bolji izbor ravan luk, sigurno je da mnogo bolje radi. Sada bih sigurno drukčije uradio( danak neiskustvu).

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Sep 14, 2017 5:39 pm

uncle_bob napisao:Za izradu luka iz jednog komada drveta potrebno je naći skoro 2m dužnih kvalitetnog suvog drveta što ispostavilo se nije baš lako.

Сaм одесечеш и осушиш?

uncle_bob
Pridružio se: Sub Avg 19, 2017 10:27 pm

Postod uncle_bob » Čet Sep 14, 2017 9:21 pm

Ma zapravo jeste lako naći u šumi pa čekati mesec ili dva da se osuši i onda eventualno te zezne neka čvora pa ajd opet ispočetka. Ja zapravo imam gomile kojekakvih dasaka letvi i trupaca u dvorištu ali nikako da od toga napravim nešto u kvalitetu. Ovo što mi se izbaksuzilo sa brestom zapravo sam pretpostavio da će da se desi, ali morao sam da probam. Znam koliko je brest vlaknast i vijugav i da brzo ˝prozukne˝, a ja nažalost imam šumu koja se suši pa retko odsečem živo drvo, jer suvih u šumi imam viška. U međuvremenu odsekao sam tri bagrema koji čekaju svojih 5 minuta i uskoro krećem u nabavku više različitih vrsta drveta, uz Kolubaru ima svega koliko hoćeš, samo da ulovim vremena.

Povratak na “Streličarstvo”