Tetive - materijali i izrada

Moderator: druid

@MUNGOS@
Pridružio se: Čet Dec 12, 2013 7:44 am

Re: Tetive - materijali i izrada

Postod @MUNGOS@ » Ned Dec 22, 2013 1:13 am

reci mi jos kako se,i na koji nacin izracunava kolika sila upijene tenzije prenosi na stabilizator,jer sam shvatio iz ogleda kad drvenom drskom lupm po drvenim grabovim rukohvatu,vuje i manifestuje tup zvuk,a inace se smanju kada na rukohvat ispod strele,oko 11 cm zakacim,gumeni amortizer,hahah od solje amortizera od audija.svatam sta on radi,nego da li je uopste poznato kako to izracunati ili ogledom cisto?

ako nesto u zivotu volim to je fino stelovanje.

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Ned Dec 22, 2013 8:59 pm

Mungose, ovo ne vodi nicemu. Ili se dobro zezas zajebavajuci ljude koji pokusavaju da ti pomognu ili si prevazisao nasa znanja pa te zato ne razumemo. :) Kada si me zvao telefonom rekao sam ti isto sto ti svi pricaju ovde: NIJEDAN luk se ne pravi sa prelistanih pola sata materijala na Google. Ne ponizavaj ovu vestinu svojim stavom prema njoj. I ne duri se kad ti svi pricaju dobronamerno ali , nazalost, suprotno od onog sto bi ti voleo da cujes. Udostoji lukarstvo sa malo samoedukacije na tu temu pa tek onda mozemo da pricamo o izradi NECEGA. Ti bi hteo da napravis nesto ali ocigledno ni sam ne znas sta pa sad ovde pravis pometnju. Kao i ostali i ja dobronamerno pricam: NAUCI NESTO O LUKOVIMA pa trazi ostatak od nas koji mozda imamo odgovore. ;)
Kad budem imao pristup stabilnom kompu preuredicu temu, izgubila je smisao kompletno. Ili ako me neko preduhitri- hvala mu. ;)

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Dec 22, 2013 9:27 pm

Auh, Mungose, ti si mnogo daleko od finog stelovanja. Procitao sam prethodni podugacak post, i ne znam odakle da krenem sa pricom. Imas milion problema pre nego sto dodjes do tetive. Pocevsi od toga da promena debljine ne moze da se napravi sa stpenasto postavljenim furnirima, posto ce svaki od njih na stepeniku da napravi tacku koja ce koncentrisati sile unutar kraka, i samo je pitanje u kojoj ce da pukne. Postoji resenje i za on koji ne mogu da naprave furnir promenljive debljine, ali prvo procitaj pricu ovde na forumu o lukovima sa piramidalnim kracima, pa onda promisli malo o tome i postavi pitanja.

A tek mesing koji planiras da stavis u krajeve kraka nece da te odvede nigde. Ustvari odvesce te da dobijes repliku luka, koja moze samo da stoji na zidu. Dodajes masu tamo gde ne sme da je bude. Postoji milion ultra prostih resenja za kacenje krakova na rajzer, za to ti ne treba nikakav komplikovan kovani deo. Sve sto ti treba moze da se kupi u svakoj vecoj prdavnici srafovske robe.

Mislim da je Druid u pravu, i da moras da pocnes da citas, i da razmisljas ali ne na nacin na koji si krenuo. Luk nije gvozdena kapija pa je dovoljno da izgleda kao kapija da bi i bio kapija. On mora i da radi. Bez toga nije luk.

Da ne ulazimo o pricu o stabilizatorima jos, sta god ti napisao, neces moci da u ovom trenutku razumes.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

morskababa
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 2:49 pm

Postod morskababa » Čet Jan 23, 2014 3:36 pm

Pozdrav nov sam na forumu i postavio bih par nubovskih pitanja ako nije problem. Zelim da napravim PVC luk (primetio sam da na forumu nisu preterano popularni ali meni kao pocetniku bio bi sasvim dobar za ucenje nekih osnovnih stvari a i ne iziskuje neku povecu investiciju u slucaju da shvatim da ovo nje za mene ) prvi problem mi je od cega napraviti tetivu. Tetivu bi pravio kao endless loop problem mi je materijal, ako bi mogao da koristim sledeci http://www.sportskiribolov.co.rs/Vision ... acking-50m po onome sto sam procitao ovde za luk jacine 40lb bilo bi mi potrebno nekih 6 namotaja ili 12 struna problem je sto nepise koje je debljine stuna i da li mogu isti materijal da koristim za serving.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Jan 23, 2014 5:27 pm

Pozdrav!
Prvo u kafanu. Tamo se predstaviš, popiješ jednu-dve ljute (ne više da bi znao zašto si došao), a onda nazad na forum. Pogledaš malo šta se pisalo na temu tetiva pa ako nema informacija, onda sledi pitanje. Ovako ispada da si padobranac, a ne morska baba.
P.S. Koristi opciju SEARCH u gornjem desnom ćošku!
Живи и пусти друге да живе!

morskababa

Postod morskababa » Čet Jan 23, 2014 6:01 pm

Pa procitao sam celu temu o tetivama i video da predlazete Dacron B50 a ovo je najpribliznije sto moze da se kupi kod nas posto je postarina preko ebaya veca od cene samog artikla pa me je interesovalo da li je to adekvatna zamena. Ako mi dadnu zeleni caj u kavani popicu i dvadest komata :mrgreen:

dusambej
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 1:16 pm

Postod dusambej » Ned Jan 26, 2014 6:12 pm

Dakrona imas koliko hoces ovde kod nas http://strela.co.rs/index.php?language= ... s590ab1hk0
Muko moja predji na drugoga
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,11557.0.html
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,16551.0.html

morskababa

Postod morskababa » Ned Jan 26, 2014 7:33 pm

Nema na tom sajtu dakrona,mozda trenutno nemaju na lageru ali im nisu skupe ni gotove tetive hvala za preporuku.

dusambej
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 1:16 pm

Postod dusambej » Pon Jan 27, 2014 9:46 am

Sajt nije redovno azuriran pozovi tel.imaju svega po razumnim cenama.
Muko moja predji na drugoga
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,11557.0.html
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,16551.0.html

Korisnikov avatar
Joca
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 2:02 pm

Postod Joca » Uto Feb 04, 2014 10:51 pm

Jedno pitanje u vezi vezanja tetive.
Ispleo sam je sa jednom omčom i na drugom kraju vezao čvor 8. -planinarski,odlično drži,al se ne može odvezati.
Kontao sam malo skratiti luk i staviti nokove,moraću plesti novu tetivu,pa me zanima kako vi vežete čvor.
U slučaju da moram ponovo odvezivati čvor il tetivu koristiti za drugi luk.

Povratak na “Streličarstvo”