Nozevi Mladena Mladenovica

Moderator: rista

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Re: Nozevi Mladena Mladenovica

Postod Macan » Ned Nov 10, 2019 9:45 pm

Svaka cast sve lepi nozevi a i futrole :text-bravo: :bow-yellow:

ribolovac88
Pridružio se: Uto Apr 10, 2018 11:20 am

Postod ribolovac88 » Pon Nov 11, 2019 10:08 am

sAx napisao:Moram da prokomentarišem ove Jakutske noževe koje si prikazao.
Jako mi se dopada sto ideš sa dosta uskom formom.
Takva forma je trenutno jako popularna u samoj Rusiji pa i šire naravno.
Neki od proizvođača su pokušali da je primene kod svojih modela, primer je Zlatoust sa svojom verzijom Jakutskog noža bolster od tekstolita i drskom od "Birch"-a.
Naravno ne moram da napominjem da takav nož samo liči i imitira prave aspekte ovog sečiva.
Tvoji radovi međutim pored praćenja trenda i jako ekskluzivnog(skupog) izleda nude i pravu efikasnost jakutskih sečiva.
Bravo i moji iskreni komplimenti!
:text-bravo: :obscene-drinkingcheers:

Drugar zelim ti zahvaliti na komentarima i ovakvim recima :obscene-drinkingcheers:
Slazem se sa tobom i gledacu da uradim neki prikaz samog procesa izrade, znam da ce mnogima biti zanimljivo jer ja sam jedan od onih koji je tragao za takvim postovima ne bih li naucio nesto novo(narocito ako majstor ne koristi neke fensi masine sto je moj slucaj tim jos bolje)... Sto se Jakutskih tice sto sadasnji vlasnik kaze "ja jedini na svetu imam Jakutski noz sa rikasom" :lol: Jos jednom hvala na podrsci i lepim recima :bow-yellow:

ribolovac88

Postod ribolovac88 » Pon Nov 11, 2019 10:10 am

Macan napisao:Svaka cast sve lepi nozevi a i futrole :text-bravo: :bow-yellow:

Hvala puno drug :obscene-drinkingcheers: Obecavam bice jos bolje ;)

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pon Nov 11, 2019 9:21 pm

ribolovac88 napisao:Sto se Jakutskih tice sto sadasnji vlasnik kaze "ja jedini na svetu imam Jakutski noz sa rikasom" :lol:

Није једини са таквим идејама ;) :auf:

ribolovac88

Postod ribolovac88 » Pon Nov 11, 2019 11:44 pm

gray_wolf napisao:
ribolovac88 napisao:Sto se Jakutskih tice sto sadasnji vlasnik kaze "ja jedini na svetu imam Jakutski noz sa rikasom" :lol:

Није једини са таквим идејама ;) :auf:

Nisam proveravao, tako on kaze ;) Ono sto znam je to da je noz plod moje maste koja je inficirana hiljadama slika tudjih radova :lol:

ribolovac88

Postod ribolovac88 » Pon Dec 09, 2019 12:06 am

Za jednog Toplickog lovca ...
Celik 52100
Stabilizovani jelenji rog
Futrola od govedje koze
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pon Dec 09, 2019 8:15 am

Пратећи овај форум долазим до закључка да си ти један од ретких мајстора који још увек прави ножеве. Очигледно да упорорност даје резултате, сваки је све занимљивији и прецизније урађен. :text-bravo:
Могао си написати неко слово о димензијама, мало су ти чудни углови фотографисања па сечиво делује дуже него што (вероватно) јесте.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

ribolovac88

Postod ribolovac88 » Pon Dec 09, 2019 1:54 pm

Pozdrav i hvala na podrsci :)
Meni i jeste cilj da ljudi vide napredak kroz rad, iz tog razloga sam resio da objavljujem radove u jednom folderu kako bi sve bilo pregledno a i lepo je zbog uspomene ;) ... Preciznost dosta zavisi i od opreme. Sto bi rekli ljudi "bez alata nema ni zanata". Kod mene se mogu naci fotografije nozeva radjeni iskljucivo rucnim alatima(u pocetku sam imao samo el. busilicu i 2 turpije) :lol: Sad kako sam obezbedio ozbiljnu kovacnicu i radionicu sa svom pratecom opremom tako i radovi dolaze do nekog viseg nivoa... Sto se noza tice duzina je 245mm , rukohvat cini mi se 120mm... Rokvel aparat je pokazao 61hrc nakon x3 otpustanja i to je recept na koji sam ponosan i koji praktikujem na nozevima od 52100... Za fotografisanje me ne pitaj nista brate mili :sad-roulette: Kada ljudi porucuju noz kod mene vise mi je glupo da im pricam kako je noz uzivo lepsi bar 30% :lol:

Povratak na “Radovi domaćih majstora”