I radni i paradni

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: I radni i paradni

Postod BlackPanther » Pet Nov 27, 2020 9:13 pm

Apsolutno se slažem sa tobom. Već sam pročitao dosta sličnih Suunto iskustava kao što je tvoje. Kažu ljudi čak i da im je korisnički interfejs totalna suprotnost od intuitivnog. Po onome što sam uspeo na netu da vidim, ispade i da je u istoj klasi Suunto dosta skuplji od Garmina.

Na papiru i gomila drugih proizvođača (Huawei/Honor, Samsung, Amazfit) ispunjava moje zahteve, ali kada pogledam iskustva konkretnih korisnika, nisam našao nijednu osobu da je na ovako neku trku ili na bilo koji sličan način koristila neki od tih satova. Većini njih se aktivno korišćenje svelo na " nosio sam ga dok sam vozio bajs ili trčao po keju i ok mi je".

To za NATO narukvicu sam i planirao da uradim. Ona je barem jaka i izdržaće sve, a šta god da joj se desi, nije je skupo zameniti.

Na kraju ću možda ipak uzeti nešto starije i polovno, sa pukim minimumom, kao što kažeš, da lepo isprobam šta meni lično treba i šta meni završava posao, pa da kasnije kupujem nešto ozbiljnije ako osetim potrebu za tim. Možda je to bolje, nego da u startu kupim nešto jako i skupo, pa da ukapiram da mi ne treba ili da mi ne završava posao.

Čitam i gledam i dalje, pa ću smisliti nešto.

Hvala na savetu i podeljenom iskustvu.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pet Nov 27, 2020 11:25 pm

Ако ти ја баш битан GPS и мерење откуцаја срца,ту ти не могу помоћи,јер немам искуства. Успут GPS могу да разумем уколико неко иде на експедицију на Антарктик,лов у Сибир,или да се бори за "демократију" на Блиском Истоку,не контам баш било где по Балкану да је GPS преко потребан. Мени лично посао завршава сат са ABC сензором (алтиметар,барометар,температура и компас). Конкретно Касио Протрек,још има соларно напајање,што се каже "прст у уво и певај". Ако већ не желиш да дајеш неке веће паре,има Касио сат са свим тим сензорима,само нема соларно напајање,а није у категорији "Протрек" то је модел SGW-1000,у Србији га новог са рачуном и гаранцијом можеш купити за цирка 120 оера. Е сад,ако је то већ трка за шта ти конкретно треба,сваки ће те успоравати,сад питање је само који више а који мање. Ја не идем баш на неке трке,али сам се прилично брзо навикао да искористим пун потенцијал протрека у ходу,без да ме успорава и непотребно одвлачи пажњу. Наравно постоји још сатова приближне цене,и сличних могућности. Ти најбоље знаш шта ти треба и за шта ћеш дати своје паре,али од мене имаш препоруку за нешто из Протрек категорије.
Е да,сад још једна ствар,јел може неко мени неписменом сељаку да објасни чему конкретно служи тај мерач откуцаја срца кад га имаш на сату?

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Sub Nov 28, 2020 12:10 am

Cenim preporuku i pogledacu pomenuti model da vidim o cemu se radi.

Sto se mojih potreba tice:
- GPS mi treba da mi kaze koliko km sam presao i jos koliko km imam do kraja. Obzirom da ima trcanja po planini, a svako malo je neka fizicki zahtevna prepreka, jako mi je bitno jos koliko imam do kraja i iz ugla stednje snage i iz ugla pada psihicke motivacije.
- Merac otkucaja srca mi treba kako bih pazio da se ne preforsiram, a ako sam se preforsirao, onda da preduzmem neke mere odmora i smirivanja pulsa. A ako mi puls ode bas visoko, onda mi krece krvarenje iz nosa, a to mi definitivno ne treba na takvom dogadjaju. E da, trenutno nosim Mi Band 3 i merenje pulsa mi je pomoglo da primetim da imam neverovatno visok puls nocu dok spavam. Ja sam mislio da "mirno" spavam, ali spravica rekla drugacije. Odlucio da probam da smanjim broj kafa i malo regulisem sta jedem za veceru i puls se snizio a kvalitet sna povecao. Svi ti satovi negde pamte sve te podatke, pa ili se automatski sinhronizuju sa telefonom ili kompom, ili to odradis rucno. Ta istorija podataka je vrlo korisna - tako sam i otkrio ovo za spavanje.Tako da eto, meni licno mnogo znaci :-).
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pon Dec 07, 2020 7:48 pm

Kupio sam Garmin Fenix 5 u fenomenalnom stanju (mesec dana star). Cena je bila takva da bih bio budala da sam odbio ponudu :-D.

Za sada sam prezadovoljan. Videću kako će se ponašati na Fruškoj gori, kao i na samoj trci sledeće godine, ali za sada deluje kao da je to to.

Još jednom hvala svima koji su pokušali da pomognu!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Dec 23, 2020 8:52 pm

Ja citam OCD takmicenje, i sve se razmisljam kako li izgleda kad se takkmicis u opsesivno kompulzivnom poremecaju ;)
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Dec 24, 2020 7:13 pm

BR_ napisao:Ja citam OCD takmicenje, i sve se razmisljam kako li izgleda kad se takkmicis u opsesivno kompulzivnom poremecaju ;)

Dobijes fotografiju da pogledas na 10sec i pronadjes sto vise ne regularnih stvari, ako dobijes epi napad ides odmah u finale :mrgreen:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Povratak na “Ostala oprema”